SYDNEY NORTHERN DISTRICTS TABLE TENNIS ASSOCIATION

Champions Roll RESULTS 2016
  Premier
2016 Chris Yan
2015 Chris Yan
2014 Tatsuya Hadaka
2013 Chris Yan
2012 Chris Yan
2011 Trent Carter
  Division 1
2016 Shinji Hiraoka
2015 Wilson Hui
2014 Peter Krigovsky
2013 Tommy Cheung
2012 Richard Tanner
2011 Peter Krigovsky
2010 James Wong
2009 Morgan Ng
2008 Justin Han
2007 Michael Kemp
2006 Stewart McDonald
2005 Michael Kemp
2004 Gary Lo
2003 Ellman Lee
2002 Dennis Rylatt
2001 Tri Lam
199? Mark Hurst
1993 Peter Krigovsky

Championships  

PREMIER DIVISION

 

Autumn Team results

Congratulations MQ Uni A for winning the Premier Grand Final 3-1 against SUNS A.

Autumn Individual results

Congratulations to Jake Lee of the Aus/Korean Club for achieving a 100% winning margin.

TOP 5

Congratulations to Erny Tsao(SUNS) for winning the 2016 TOP 5 Challenge on count back from Michelle Beaumont (MQ Uni) and Jake Lee (AKTTA) after 3 wins each.

Spring Team results

Congratulations MQ Uni Attackers Team for winning the grand final against Suns A, 3-1 in the Premier Table Tennis League of Sydney.

Spring Individual results

Well Done Shaoping Zhang of Suns K for achieving a 100 % winning margin.

Division 1

Autumn Team results

Congratulations to the Nam Ho Academy C team for winning the Div.1 grand final 4-1 against Hornsby RSL Blue.

Autumn Individual results

Congratulations to Takashi Nomura of Nam Ho Academy C team for achieving 92.9% winning margins.

TOP 5

Congratulations to Takashi Nomura ( Nam Ho Academy) for winning the Top 5 challenge unbeaten.

Spring Team results

Congratulations to Nam Ho Academy Div.1 team for winning the grand Final 4-1 against Hornsby RSL Blue.

Spring Individual results

Well Done Fabian Chiong of North Sydney Leagues B for achieving a 100 % winning record.

Division 2

Autumn Team results

Congratulations to Hornsby RSL Gold for winning the 2016 Championship first past the post , 3 points ahead of North Syd. Leagues B.

Autumn Individual results

Well done Fabian Chiong of North Syd. Leagues B, for achieving almost a 93 % winning margin after 28 matches, winning 26 .

TOP 5

Congratulations Fabian Chiong (NSL B) for winning the Top 5 Challenge unbeaten.

Spring Team results

Congratulations to Hornsby Gold for winning the Div.2 grand Final 5-4 against Cherrybrook XuXin.

Spring Individual results

Well Done Terry Hung of SUNS B (Jnrs) for achieving an 92% winningrecord (11 wins out of 12 matches).

Division 3

 

Autumn Team results

Congratulations to Hornsby RSL Purple for winning the 2016 Championship first past the post , 2 points ahead of North Syd. Leagues C.

Autumn Individual results

Well done Sue Bin Oh of Nam Ho Academy junior team, for achieving a 89.3 % winning margin after 28 matches, winning 25 .

TOP 5

Congratulations Rui Zhou (NSL C) for winning the Top 5 unbeaten.

Spring Team results

Congratulations North Syd. Leagues C team for winning the Grand Final 7-2 against Mq Uni. Force.

Spring Individual results

Well Done Steve Cossey of Vivian TT Academy for achieving a 100% winning margin.

Division 4

 

Autumn Team results Group1

Congratulations to North Syd. Leagues D team for winning the grand final beating Hornsby RSL Orange 5-2.

Autumn Team results Group2

Autumn Individual results

Congratulations to Xing Liu of MQ Uni G for achieving a 100% winning margin.

TOP 5

Congratulations to Daniel Zhu of Forestville TTC for winning the Div.4 Top 5 Challenge 2016.

Spring Team results

Congratulations to Cherrybrook Samsonov Team for winning the grand final 6-2 against Hornsby RSL Orange.

Spring Individual results

Division 5

 

Autumn Team results

Congratulations to Suns E for winning the special 2016 Div. 5 grand final by beating MQ Uni H 6-3.

Autumn Individual results

TOP 5

Spring Team results

Congratulations to MQ Uni Pirates Team for winning the grand final 7-2 against Suns E.

Spring Individual results